(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

شما می توانید با شماره تلفن 33462055-011 با دفتر امام جمعه رودپی(فرح آباد) تماس حاصل فرمایید.
آدرس دفتر امام جمعه منطقه رودپی(فرح آباد): ساری - شهر تاریخی فرح آباد - بلوار امام رضا(ع)- طبقه فوقانی داروخانه دکتر زاهدی.

طبقه بندی موضوعی

به گزارش روابط عمومی دفتر امانم جمعه رودپی شمال شهرستان ساری نمازجمعه مورخه 5آبان 1396درمصلی فرح آبادبه امامت امام جمعه موقت  حجت الاسلام اکبرحنیف نژادبرگزارگردید.

خطبه اول : حجت الاسلام اکبرحنیف نژادضمن دعوت همه نمازگزاران به تقوای الهی ودوری ازگناه معصیت ،به آیه قرآن مجیداشاره کردندوگفتند: اِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ  وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ  کسانى که دوست دارند که زشتکارى در میان آنان که ایمان آورده‏ اند شیوع پیدا کند براى آنان در دنیا و آخرت عذابى پر درد خواهد بود و خداست که مى‏ داند و شما نمیدانید.

حجت الاسلام حنیف نژادبه ویژگیهای انسان مؤمن ودارای اخلاق حسنه پرداخت وبیان داشت که دوصفت وجودداردیکی صفت عیب زدایی ودیگری عیب جویی که نوع دومش ازصفات زشت وناپسنداست ، انسان درصورتی کامل می شود که عیب خودرابرطرف سازد جزمعصومین علیه السّلام تمام افرادبشر ازتقصیر وقصورخالی نیستند

راههای آگاه شدن به عیوب خویش انسان می تواند از سه راه به عیبهای خود واقف شود :

۱. مراقبت و محاسبه ؛ یعنی اگر انسان مواظب اعمال و رفتار خویش باشه و خودش رو مورد محاسبه و حسابرسی قرار بده ، به ویژه اگر خود را با معیارها و الگوهای مورد قبول صالحان و پارسایان مقایسه کنه چون خودش رو فاقد فضیلتهای آنها می بینه به خوبی می تونه به عیوب خویش پی ببرد .

۲. عبرت گرفتن از رفتار و کردار افراد بزهکار و نادرست و بد اخلاق ، که به قول سعدی لقمان را گفتند : ادب از که آموختی ؟ گفت : از بی ادبان

۳. معاشرت با دوستان مخلص و صدیق که از نصیحت کردن تو دریغ نداشته باشند و از روی خیرخواهی عیوب تو را بدون تملّق و چرب زبانی تذکّر دهند

دوستان واقعی و با ایمان می توانند در این مسیر بهترین راهنما برای انسان باشند در صورتی که او هم به نصیحت های آنها گوش دهد و از آنها بخواهد او را در مورد اشتباهات و لغزشهایش آگاه و راهنمایی کنند .

امام صادق (ع) فرمودند :

سعی کنید اوقات شبانه روز خود را به چهار قسمت تقسیم کنید : یک قسمت برای عبادت و خلوت با خدا ، یک قسمت برای تأمین معاش و تحصیل (به دست آوردن) هزینه زندگی ، قسمتی برای رفت و آمد و معاشرت با برادران مورد اعتمادی که شما را به عیوبتان آگاه می سازند و قلباً نسبت به شما خلوص و صفا دارند ، و ساعتی را نیز برای تفریح و لذایذ مشروع خود اختصاص دهید و به وسیله این ساعت ،ساعت استراحت  می توانید خود را برای ساعت دیگر آماده کنید .

کتمان عیب خیانت است  ، همانگونه که عیب جویی زشت و حرام است کتمان عیب نیز خیانت است زیرا مومن باید مانند آیینه باشد و زشتیها و زیباییهای برادر دینی خود را نشان بدهد منتها به خود او نه به دیگران ، که شأن آیینه همین است .

امام صادق (ع) فرمودند : کسی که برادر دینی خود را گرفتار عمل ناپسندی می بیند و می تواند او را از این کار باز دارد اگر چنین نکند به او خیانت ورزیده است

خطبه دوم:

خطیب موقت نمازجمعه رودپی شمال شهرستان ساری ، به چندرویدادومناسبت اشاره کردند:

ا- به هفتم صفربه روایتی ، شهادت امام حسن مجتبی (ع)می باشد ، درادامه گفتند که امام حسن مجتبی (ع) به فرموده پیامبرگرامی اسلام الحسن والحسین دوسروراهل بهشتند لذاپیامبرخدافرمودند الحسن والحسین امامان قامااوقعداهردوامامند چه قیام بکنند وچه قیام نکنند فرق باهمدیگرندارند .

2-ارتحال آیت الله العظمی مرعشی نجفی وهمچنین قاضی طباطبایی اولین امام جمعه بودند که بدست منافقین  بشهادت رسیدندیادوخاطره این دوعزیزکه ازاستوانه های حوزه های علمیه وازمفاخردوران بودند گرامیداشتند.

3-شهادت عماریاسردرجنگ صفین راکه درجنگ صفین بشهادت رسیدندگرامی داشتند.پیامبردرحق عماردعامی کنند وفرمودند خدایاهمانطوریکه آتش رابرابراهیم سردکردی برعمارسردکن که این محقق می شود .

4-سالگردشهادت حسین فهمیده وروزنوجوان وبسیج دانش آموزی وپدافندغیرعامل اشاره کردندوآنراگرامی داشتند.

5-به حضورعاشقان اربعین حسینی که این روزهادرحال عزیمت هستند اشاره کردند.

6-درموردکردستان عراق اشاره شدوبیان داشتند که بادرایت ایران اسلامی وهمکاری ترکیه الحمدلله روبه بهبودی می باشدوخیانتی راکه مسعودبارزانی انجام دادبه هدف خودنرسیدوبه شکست انجامید.

7-درپایان بحث توان موشکی مااشاره کردند وبااشاره به فرمایشات  مقام معظم رهبری که تأکیدفرمودندتوان موشکی ودفاعی ماهرگز قابل مذاکره نیست .

 

 

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۸/۰۷
پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه رودپی ساری