(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

شما می توانید با شماره تلفن 33462055-011 با دفتر امام جمعه رودپی(فرح آباد) تماس حاصل فرمایید.
آدرس دفتر امام جمعه منطقه رودپی(فرح آباد): ساری - شهر تاریخی فرح آباد - بلوار امام رضا(ع)- طبقه فوقانی داروخانه دکتر زاهدی.

طبقه بندی موضوعی

بیانیه پایانی گردهمایی ائمه جمعه استان مازندران با عنوان نقش نهادها ، سازمانها و ادارات در قرارگاه فرهنگی

 بسم الله الرحمن الرحیم الحمد الله رب العالمین و الصلاه و السلام علی محمد و اله الطاهرین
جمع الابرار مشعل داران هدایت و سعادت ، دیار علویان ، ائمه جمعه استان مازندران ، در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در شهر علم و شهادت و رشادت ، گتاب برگزار شد ، طبق سیاق و سنت هر دوره ، مواردی به عنوان منشور راهبردی ، در اختیار امامان جمعه ، رسانه ها ، و احاد امت شریف استان مازندران قرار می گیرد زیرا از باب علینا القاء الاصول و علیکم بالتفریع
وظیفه ذاتی نمایندگان امام و رهبری ، و صاحب منصبان جایگاه رفیع امامت جمعه ، نهادینه کردن مبانی نظری و عملی حکومت اسلامی و منویات ولی امر مسلمین جهان برای احاد جامعه است.
۱-حیات،قوام، بالندگی ، پیشرفت ، استقلال و عزت و پویایی جامعه و حکومت اسلامی به اجرای دوفریضه مهم و اساسی امر به معروف و نهی از منکر است.
همانگونه که مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… العظمی خامنه ای در ماه رمضان امسال تاکید فرمودند : اصل هشتم قانون اساسی که درباره امر به معروف و نهی از منکر است نباید به فراموشی سپرده شود. ائمه جمعه از دولت محترم و مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه می خواهند ، دستورالعمل اجرایی قانون امر به معروف و نهی از منکر توسط دولت به مسئولین اجرایی ابلاغ ، مجلس و قوه قضائیه نیز نسبت به حمایت  جدی و عملی و کاملی از امران به معروف و ناهیان از منکر و برخورد قانونی و مناسب با برهم زنندگان امنیت اجتماعی ، اقدام شایسته بعمل آورند.
۲-پنجم مرداد ماه ، سالروز تشکیل نهاد مقدس نماز جمعه به فرمان و تدبیر نبوی امام راحل عظیم الشان ضمن گرامیداشت این روز و یاد و خاطره حضرت آیت ا… طالقانی ابوذر زمان و آیت ا… مشکینی آن معلم اخلاق معتقدیم که نماز جمعه یکی از ارکان مهم نظام اسلامی ، پایگاه رشد و تعالی معنوی و سیاسی و یکی از عوامل و مولفه قدرت و امنیت کشور  و یکی از مهمترین قرارگاه های فرهنگی برای مقابله با حمله دشمن ، به بصیرت ، ایمان ، تقوا و اخلاق مردم جامعه است و لذا از احاد ملت عزیز و همیشه در صحنه و وفادار ایران اسلامی و استان مازندران ، حضور پرشکوه تر در این قرارگاه عظیم فرهنگی و میراث ماندگار امام راحل را خواهانیم.
۳-هدف اصلی تحریم های دشمنان ، جدا کردن مردم از انقلاب ، ایجاد مشکلات اقتصادی و ناامید کردن مردم از انقلاب ، تضعیف و مهار قدرت و نفوذ ایران و براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده و ائمه جمعه از همه قوای سه گانه بخصوص دولت محترم می خواهند ضمن تدبیر و برخورد قاطع با برهم زنندگان مذاکرات برجام و پیگیری حقوقی در مجامع بین المللی و سازمان ملل، اقتصاد کشور را با تولید و اشتغال و رونق اقتصادی مستحکم تر نموده و آرزوی دشمنان را از وابسته کردن و سلطه بر کشور برای همیشه ، به یاس و نا امیدی تبدیل نمایند.
۴-از رئیس جمهور محترم می خواهیم وزرای دولت دوازدهم را از میان افراد دارای تدببیر ، آینده نگر ، خلاق و نوآور ، دارای روحیه جهادی ، خستگی ناپذیر ، متخصص و دارای مدیریت راهبردی ، برنامه محور ، جوان ، انقلابی ، انتقاد پذیر ، عادل و پاکدست ، امانتدار و شایسته سالار و قلوبی لبریز از خدمت به انقلاب به نحو شایسته ای به حضور حماسی ملت قهرمان ایران پاسخ داده شود.
۵-در آستانه ی فصل برداشت محصولات کشاورزی و قصه ی پر غصه ی واردات برنج که هر ساله کام کشاورزان پرتلاش را تلخ می کند ، ائمه جمعه از دولت محترم ، وزارت جهاد کشاورزی و مجمع نمایندگان استان مازندران می خواهند جهت حمایت از کشاورزان زحمتکش و توسعه اقتصادی از واردات برنج خارجی در ایام برداشت ، به داخل کشور اکیدا خودداری و جلوگیری نمایند.
۶-ائمه جمعه از تحریم سپاه و قرار دادن آن در لیست تروریست ها ، توسط آمریکا را شیطنت جدید برای تحریم بیشتر ایران و گروکشی از برجام تلقی نموده ، ضمن محکوم کردن شدید این اقدام نابخردانه آمریکا از دولت و مجلس محترم می خواهیم تمام تلاش خود را جهت تقویت قدرت نیرویی، تجهیزاتی و موشکی سپاه و نیروهای مسلح افزایش دهندو دشمنان بدانند ملت قهرمان ایران سپاه را مولود انقلاب می داند و معتقد است اگر سپاه نبود کشور نبود. اگر آمریکا بخواهد تحریم سپاه را دنبال کند باید پایگاههای منطقه ای خود را تا عمق هزار کلیومتری جمع آوری کند.ضمنا ما ائمه جمعه حمایت همه جانبه را اعلام می داریم.
۷-فصل تابستان و دغدغه ی همیشگی توریسم و گردشگران ، هنجار شکننانی که عفاف و حجاب و ارزشهای جامعه را به بازی و سخره می گیرند. لذا از همه ی مسئولین فرهنگی و نهادهای اجتماعی و نیز مومنین انقلابی می خواهیم ، نسبت به رواج ابتذال ، بی حجابی و بدحجای در جامعه با حساسیت انقلابی برخورد نموده و با امر به معروف و نهی از منکر در حفظ و حراست از فرهنگ و اسلام ناب محمدی (ص) جدیت لازم بعمل آورند.
۸-کاری را که دشمن از راه اشاعه فرهنگ منحط غربی در کشور انجام می دهد نه تنها یک تهاجم فرهنگی ، یک شبیخون فرهنگی ، غارت فرهنگی ، قتل عام فرهنگی و ناتوی فرهنگی است ، متاسفانه عمده فعالیت شبکه های مجازی در کشور ، ترویج فساد ، فحشا و بازداشتن جوان از علم آموزی و نوآوری ، کشاندن آنان به خلاف کاری ، و متذلذل نمودن کانون خانواده است. از مسئولان سه قوه می خواهیم نسبت به جلوگیری از فساد برخی از شبکه های مجازی و فیلترینگ آنان ، برخورد مناسب و جدی بعمل آورد.
۹-پنجم مرداد سال ۶۷ یادآور عملیات غرور آفرین مرصاد را به همراه یاد شهیدان و همه ی سربازان گمنامی که در مبارزه با ضد انقلاب و اشرار به شهادت رسیدند را گرامی می داریم ، ناگفته پیداست اعلام انزجار نسبت به منافقین کور دل و ضد انقلاب کافی نیست ، بلکه اعلام برائت از حامیان این گروهک خبیث بخصوص آمریکای جنایتکار و دولت فرانسه حامی تروریست ها و رژیم روبه زوال آل سعود را در قول و فعل از سوی دولتمردان و دستگاه دیپلماسی کشورمان را امری لازم و ضروری می دانیم.
۱۰- قدس شریف و مظلوم فلسطین ، مسئله اول جهان و قدرت بسیج کنندگی امت اسلام علیه جبهه کفر ، شرک ، الحاد و استکبار جهانی است و آن روزی آتش بس برای ماست که اسرائیل از صحنه جغرافیای دنیا محو گردد. ملت عظیم الشان ایران حمایت خود را از ملت فداکار فلسطین و مردم مظلوم یمن ، سوریه ، عراق ، بحرین و میانمار، کارهایی از ظلم و ستم حاکمان ، اعلام داشته از دولت و مجلس و قوه قضائیه می خواهیم تا آنجایی که در توان دارند از حمایت و پشتیبانی عملی از ملت های مسلمان دریغ نمایند.
۱۱- برگزاری اجلاسیه ائمه جمعه استان مازندران متقارن گردید با رحلت عالم فرزانه ، دانشمند اصولی و فقیه عامل ، معلم اخلاق و ائمه جمعه ، روشنفکر انقلابی و مطیع و مخلص امام و رهبری ، رئیس مجلس خبرگان و امام جمعه فقید شهر علم و فقه و اهل بیت علیه السلام ، حضرت آیت الله مشکینی یاد و خاطره آن عزیز سفر کرده و شهدای محراب شهید مدنی ، شهید اشرفی اصفهانی ، شهید دستغیب و شهید صدوقی و مرحوم آیت الله طالقانی را در آستانه سالروز تشکیل نماز جمعه در کشور ، گرامی داشته و از آحاد ملت و مسئولین ، تجلیل ، تکریم ، و الگو پذیری از این شهدا ، که خستگی ناپذیری در خدمت به مردم بوده را خواهانیم.
۱۲- با گرامیداشت یاد و خاطر  شهیدان ، امام شهیدان ، شهدای عزیز محراب بویژه شهدای عزیز گمنام که در مازندران این روز ها به عطر وجودشان معطر شده و تشکر از مردم ولایتمدار و شهید پرور استان که ثابت کردند یادی که در دلها هرگز نمیمیرد یاد شهیدان است  همچنان بر تداوم بخش راه شهدا و عمل به سفارش مولد شهدا یعنی ولایتمداری و اطاعت محض و بی چون و چرا از ولی فقیه تاکید می نمائیم.
اول مرداد ماه ۱۳۹۶
ائمه جمعه استان مازندران
شهر گتاب
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۵/۰۳
پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه رودپی ساری