(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

شما می توانید با شماره تلفن 33462055-011 با دفتر امام جمعه رودپی(فرح آباد) تماس حاصل فرمایید.
آدرس دفتر امام جمعه منطقه رودپی(فرح آباد): ساری - شهر تاریخی فرح آباد - بلوار امام رضا(ع)- طبقه فوقانی داروخانه دکتر زاهدی.

طبقه بندی موضوعی

سالی که گذشت...

چهارشنبه, ۹ فروردين ۱۳۹۶، ۰۹:۵۲ ق.ظ

 تصویر خبر

سالى که گذشت سالى پربار در عرصه مقاومت بود و ثمره این مقاومت‌ها، پیروزى در حلب، فلوجه و موصل بود. اما در عرصه داخلى متاسفانه برخى ناکارآمدى‌ها ادامه یافت که ازجمله آن‌ها مى‌توان به تداوم رکود بى‌سابقه و افزایش روزافزون بیکارى‌ها اشاره کرد. امسال شاهد درگذشت آیت‌الله‌هاشمى رفسنجانى و شعراى انقلابی سبزوارى و عزیزى بودیم. هم‌چنین در آمریکا با افزایش شکاف‌هاى اجتماعى، دونالد ترامپ بر سر کار آمد که ماهیت ظالمانه آمریکا را بیش از پیش آشکار کرد. حادثه پلاسکو، تشدید گرد و غبار، حادثه قطار سمنان، آغاز به‌کار مجلس دهم و حضور حماسى مردم در راهپیمایى 22 بهمن و تداوم تحریم‌ها را مى‌توان از دیگر وقایع مهم سال 95 برشمرد.

*    درگذشت آیت‌الله‌هاشمى رفسنجانى‌
آیت‌الله‌هاشمى رفسنجانى یار دیرین امام و انقلاب و رهبرى پس از عمرى مجاهدت، دعوت حق را لبیک و دارفانى را وداع گفت. آیت‌الله اکبرهاشمى رفسنجانى که به‌علت عارضه قلبى در بیمارستان شهداى تجریش بسترى شده بود، در 82 سالگى دار فانى را وداع گفت.هاشمى رفسنجانى رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبرى و رئیس هیأت مؤسس و هیأت امناى دانشگاه آزاد اسلامى بود. 


*    حادثه ساختمان پلاسکو
ساختمان 54ساله پلاسکو صبح پنجشنبه 30 دى ماه دچار حریق شد و ساعتى بعد فروریخت. آتش‌سوزى و ریزش ساختمان پلاسکو حادثه‌اى بود که صبح روز پنجشنبه 30 دى 1395 (19 ژانویه 2017) در چهارراه استانبول واقع در مرکز تهران رخ داد. در پى وقوع این آتش‌سوزى ساختمان پلاسکو به‌طور کامل فرو ریخت. 

*    انتخاب ترامپ‌
پیروزى «دونالد ترامپ» یک علامت سؤال بزرگ را جلوى وضع کنونى سیستم آمریکا و آینده آن قرار داده است. ترامپ یک جمهورى خواه است که پس از 8 سال حکومت دموکرات‌ها به پیروزى رسیده است و ازاین‌رو چهل و پنجمین انتخابات آمریکا هم مثل چهل و چهار تاى دیگر محصول رقابت دو حزب و کاندیداهاى نهایى آن به‌حساب مى آید اما خود آمریکایى‌ها هم مى‌گویند این انتخابات به گونه‌اى رقم خورد که مردم را بین ادامه وضع موجود و تغییر آن در ابعاد راهبردى قرار داد و در نهایت آنچه رأى آورد لزوم تغییرات راهبردى در سیاست و رویه حکومت‌دارى آمریکا بود. 


*    حادثه قطار سمنان‌
برخورد دو رام قطار مسافربرى در ایستگاه هفت خوان سمنان در ساعت 47:7 صبح جمعه پنجم آذرماه 95 باعث خروج چهار واگن از ریل و حریق گسترده در دو واگن مسافربرى شد. برخورد 2 قطار در نزدیکى ایستگاه هفت‌{خوان شهرستان شاهرود در استان سمنانِ ایران؛ 45 نفر کشته و 103 نفر زخمى شده‌اند.


*    پدیده گرد و غبار
نشست مشترک کارگروه ملى مقابله با ریزگردها و شوراى ادارى استان خوزستان با حضور حسن روحانى را که در اهواز برگزار شد به جرات مى‌توان نقطه عطفى در اعتراضات نسبت به ناکارآمدى‌ها وبى‌صداقتى‌هاى دولت یازدهم در مقابله با معضلات زیست محیطى خوزستان دانست.

*    آغاز بکار مجلس دهم‌
دهمین دوره مجلس شوراى اسلامى صبح روز شنبه هشتم خرداد 1395 با حضور شخصیت‌هاى لشگرى و کشورى آغاز به کار کرد. وزیر کشور با بیان این‌که 12 هزار نفر در این دوره انتخابات ثبت‌نام کردند، اظهار کرد: نسبت ثبت‌نام کنندگان نسبت دوره‌هاى قبل 110 درصد افزایش یافت و 5 هزار و 944 نفر از طرف شوراى نگهبان تأیید شدند. 

*    فتح حلب‌
نیروهاى ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت سرانجام پس از عملیات سخت و نفس‌گیر خود در محله‌هاى شرقى حلب، این شهر را به‌طور کامل از لوث تروریست‌هاى تکفیرى پاکسازى کردند و امنیت و ثبات را به آن بازگرداندند.عملیات نیروهاى ارتش سوریه و نیروهاى مقاومت براى آزادسازى محله‌هاى شرقى که به مدت چندین سال در اشغال‌گروه‌هاى تروریستى به سرکردگى گروه تروریستى جبهه‌النصره قرار داشت، با فتح آخرین قلعه تکفیرى‌ها به پایان رسید و به این ترتیب دومین شهر بزرگ سوریه و پایتخت اقتصادى این کشور به‌طور کامل آزاد و پاکسازى شد.

*    حضور حماسى مردم در راهپیمایى 22 بهمن‌
22 بهمن امسال هم مانند دیگر سال‌ها شرایطى خاص و ویژه داشت چه این‌که این بار هم دولتمردان غربى و در رأس همه آن‌ها آمریکا، تلاش کردند با یاوه‌پراکنى و درشت‌گویى، مردم ایران را تحقیر کنند غافل از این‌که 38 سال است توسط ملت بزرگ ایران و از همان روزى که انقلاب به پیروزى رسید تحقیر شده‌اند و طى همه این سال‌ها، چه هشت سال دفاع مقدس، چه روزها و سال‌هاى تحریم و چه در دیگر عرصه‌ها، این تحقیر آمریکا جنایت‌کار تداوم یافته است. 

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۰۱/۰۹
پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه رودپی ساری