(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

شما می توانید با شماره تلفن 33462055-011 با دفتر امام جمعه رودپی(فرح آباد) تماس حاصل فرمایید.
آدرس دفتر امام جمعه منطقه رودپی(فرح آباد): ساری - شهر تاریخی فرح آباد - بلوار امام رضا(ع)- طبقه فوقانی داروخانه دکتر زاهدی.

طبقه بندی موضوعی

حجت الاسلام محمدعابدی، امام جمعه رودپی شمالی شهر تاریخی فرآباد (9اسفند) در آستانه سالروز تاسیس کانون فرهنگی هنری مساجد به خبرنگار شبستان گفت: این کانون های فرهنگی هنری، پشتوانه خوبی برای امورات فرهنگی مساجد محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه این کانون ها ماموریت ها و اهدافی را در مساجد پیگیر هستند، تصریح کرد: اینکه چه مقدار این اهداف اجرایی می شوند و ثمراتی را در بین اقشار مختلف جامعه دارند نیازمند نظارت و ارزیابی است.

 

 حجت الاسلام عابدی با اشاره به اینکه برخی از کانون های مساجد به درستی و نحوه شایسته ای در حوزه های مختلف دینی، فرهنگی ، اجتماعی و... فعالیت می نمایند و در مقابل تعدادی ازمساجد فقط نامی از کانون مشاهده می شود، خاطرنشان شد: می طلبد با نظارت برامور این کانون های فرهنگی هنری و رونق فعالیت های این پایگاه های دینی، موجبات حضور حداکثری نوجوانان و جوانان را در مساجد فراهم کرد.

 

وی با تاکید اینکه باید توجه بیشتری به مساجد و کارهای فرهنگی در آن داشته باشیم،اظهار داشت: اگر ما بتوانیم کارهای فرهنگی خوبی را در مساجد به اجرا بگذاریم بدون شک مساجد موثرترین نهاد فرهنگی هستند.

 

حجت الاسلام عابدی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری نقش مهمی در پیشبرد امور فرهنگی در مساجد دارند، اذعان داشت: اگر بخواهیم خروجی فعالیت های فرهنگی هنری را در جامعه ببینیم بهتر است که این فعالیت ها به سمت مساجد هدایت شوند.

 

وی گفت: با توجه به اینکه اجرائیات کانون های فرهنگی هنری مساجد برعهده مردم است و هرجا مردم ورود پیدا می کنند ثمرات خوبی را شاهد هستیم از این رو می توان تاسیس کانون فرهنگی هنری در مساجد را یکی از ابزارها و راه های مناسب جذب بیشتر مردم به این پایگاه های دینی دانست.

 

حجت الاسلام عابدی با بیان اینکه غفلت از نظارت فعالیت های کانون های مساجد نتیجه عکس می دهد و مخاطب کمتری جذب برنامه های مساجد می شوند، عنوان داشت: باید نظارت شود که اعتبارات و کالاهای فرهنگی چگونه هزینه می شوند.

 

وی اذعان داشت: البته کارهای خوبی نظیر جذب نوجوانان و جوانان به فعالیت های فرهنگی و دینی در کانون های مساجد انجام می شود که باید با نظارت برروند فعالیت این کانون ها، برای کاهش آسیب های ناشی از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که درصدد کمرنگ کردن اعتقادات دینی نسل جوان هستند، برنامه ریزی کرد.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۱۲/۱۰
پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه رودپی ساری