(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

(دفترامام جمعه شهر فرح آباد(رودپی

نماز جمعه یک شبکه مهم و ارزشمند دینى، مردمى و حکومتى‏

شما می توانید با شماره تلفن 33462055-011 با دفتر امام جمعه رودپی(فرح آباد) تماس حاصل فرمایید.
آدرس دفتر امام جمعه منطقه رودپی(فرح آباد): ساری - شهر تاریخی فرح آباد - بلوار امام رضا(ع)- طبقه فوقانی داروخانه دکتر زاهدی.

طبقه بندی موضوعی

حجت الاسلام محمد عابدی، امام جمعه شهر تاریخی فرح آباد در تاریخ 16/4/1394 ضمن تسلیت و تعزیت به مناسب ایام سوگواری شهادت مظلومانه امام اول شیعیان امیرالمومنین علی(علیه السلام) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: در شب های قدر قرآن به سر و احیا گرفتن بسیار تاکید شده که باید علاوه بر قرآن به سر گرفتن در اندیشه تفکر و تدبر و عمل به آیات این کتاب آسمانی باشیم.

 

وی، بهترین عمل شب قدر را مطالعه و تدبر در قرآن و دعا دانست و خاطرنشان کرد: در شب های قدر دعا می خوانیم و برای استجابت دعا ها باید بهترین و مقرب ترین وسیله را در نزد خداوند متعال شفیع قرار دهیم از اینرو است که در شب قدر، قرآن به سر گرفتن و توسل به این کتاب آسمانی تاکید شده است.

 

حجت الاسلام عابدی با بیان اینکه صرف قرآن به سر گرفتن بدین معنی نیست که تمامی دستورات دینی که در این کتاب الهی مورد تاکید است را عمل می کنیم، اظهار داشت: عامل نبودن به قرآن موجب نمی شود که از قرآن به سر گرفتن منع شویم بلکه باید در پی عمل به آیات الهی باشیم.

 

وی با اشاره به حدیثی از امام محمدباقر(علیه السلام) پیرامون اینکه خداوند شب قدر را قرار داده تا بندگانش با دست پر و اعمالی نیک، در قیامت حاضر شوند، تصریح کرد: خداوند متعال شب قدر و قرآن به سرگرفتن را برای انسان ها فراهم کرده تا کاستی ها و مشکلات اعمال بشریت مرتفع شود.

 

حجت الاسلام عابدی با بیان اینکه قرآن وسیله آبروداری و رفتن انسان در پیشگاه خالق یکتا است، عنوان داشت: خداوند متعال قرآن که کتاب زندگی و هدایت بشر است را برای بهره مند شدن ما انسان ها بر قلب نازنین رسول خدا(صلی الله علیه وآله وسلم) نازل کرده است و باید به درستی در طول سال و به طور ویژه شب های قدر از این معجزه حضرت محمد (صلی الله علیه وآله وسلم)  بهره مند شویم.

 

وی اظهار داشت: وجود لیالی قدر بدین منظور است که انسان با حضور در این مراسم معنوی و شب زنده داری و قرائت دعاهای مختلف در اندیشه جبران کاستی های اعمال خویش باشد.

 

حجت الاسلام عابدی خاطرنشان کرد: قرآن به سر تلنگر و وسیله ای برای برگشت افرادی است که قرآن می خوانند اما به قرآن عمل نمی کنند.

 

وی با اشاره به روایتی مشهور، گفت: قرآن علاوه بر حمایت و هدایت بشر، در مواردی، انسان را که قرآن تلاوت می کند اما دروغ گو، غیبت کن و تهمت زن است، مورد لعنت قرار می دهد.

 

حجت الاسلام عابدی با اشاره به اهمیت قرآن به دل گرفتن، بیان داشت: کسانی که قرآن تلاوت می نمایند باید نشان بدهند که از لحاظ پایبندى به مقررات دینى جزو افراد برجسته هستند؛ به طور کلی تأثیر قرآن در عمل آنها خودش را نشان بدهد.

 

وی با بیان اینکه تلاوت قرآن و قرائت آیات الهی، مقدمه تدبر در قرآن است، گفت: در سوره بقره می خوانیم «الم ذَلِکَ الْکِتَابُ لاَ رَیْبَ فِیهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِینَ الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ وَیُقِیمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنفِقُونَ این است کتابى که در [حقانیت] آن هیچ تردیدى نیست [و] مایه هدایت تقواپیشگان است و آنان که به غیب ایمان مى‏آورند و نماز را بر پا مى‏دارند و از آنچه به ایشان روزى داده‏ایم انفاق مى‏کنند بدین معنی که قرآن را از جان دل قبول داریم، می دانیم که این کتاب وحی الهی و وسیله هدایت است و باید برای هماهنگ شدن و عجین شدن اعمال خویش با دستورات قرآن تلاش نماییم.

 

حجت الاسلام عابدی ابراز امیدواری کرد: با حضور در مراسم های شب های قدر و قرائت و تدبر در قرآن زمینه درک حقیقت این کتاب آسمانی فراهم شود.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۴/۰۴/۱۶
پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه رودپی ساری